Oficjalnie: Nowy obrońca w Legii

Legia Warszawa dopięła kolejny transfer w letnim okienku transferowym. Wicemistrzowie Polski podpisali kontrakt z reprezentantem Serbii - Ivanem Obradoviciem.

Reprezentant Serbii podpisał z ekipą ze stolicy dwuletnią umowę. Lewy defensor przeniósł się do Warszawy na zasadzie transferu definitywnego, ponieważ jego kontrakt z Anderlechtem wygasł wraz z końcem czerwca. W Legii będzie grał z numerem 37.

Obradović wywalczył w karierze dwa mistrzostwa Serbii, mistrzostwo Belgii, a także grał w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz reprezentował swój kraj na mistrzostwach świata w 2010 roku w RPA. W drużynie narodowej rozegrał 27 spotkań.

- Jestem szczęśliwy, że trafiłem do najlepszego klubu w Polsce, który w dodatku jest znany w Europie. Lubię grać w wielkich drużynach, które muszą wygrywać w każdym meczu. To zawsze dodatkowe wyzwanie. W Partizanie i Anderlechcie zdobywałem tytułu, a teraz chcę wygrać ligę w Legii. Przejście do Warszawy to przywilej i nie mam do tego żadnych wątpliwości - przyznał sam zainteresowany.

- Pozyskaliśmy piłkarza z dużym doświadczeniem międzynarodowym. Jestem przekonany, że Ivan wniesie do zespołu dużą jakość piłkarską, a swoją ambicją wspólnie z zespołem sięgnie po kolejne mistrzostwo w już trzecich rozgrywkach. Chciałbym, żeby został ważną postacią w szatni i na boisku. Cieszymy się, że piłkarze z taką karierą wzmacniają nas w drodze do Ligi Europy UEFA - powiedział dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski.

 

pgol, PilkaNozna.pl
źr. Legia.com

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje