"Nie wystarczy być faworytem tylko na papierze"

- Doświadczenie z poprzednich sezonów nas uczy i wystarczy, żeby utrzymać naszą czujność. Mamy świadomość, że nie wystarczy być faworytem tylko na papierze - powiedział przed meczem z Europa FC Aleksandar Vuković. Jego Legia Warszawa rozpocznie w czwartkowy wieczór swoja zmagania na arenie międzynarodowej.

Przy Łazienkowskiej zdają sobie sprawę z tego, że nawet przed starciem z niżej notowanym rywalem należy zachować najwyższą czujność. O tym, że rola faworyta może być złudna, Legia przekonała się w poprzednich sezonach, kiedy to za burtę pucharów wyrzucały ją mniej znane zespoły.

- Chcemy zagrać dobre spotkanie. Jest to nasz pierwszy oficjalny mecz w sezonie i to zawsze specyficzny moment. Po meczach sparingowych zaczynamy grać o stawkę. Chcemy zaznaczyć, w jakim kierunku będziemy iść - stwierdził trener.

Vuković chce, by jego drużyna pokazała na boisku, że w pełni zasługuje na awans do następnej rundy. - Swoją wyższość należy pokazać na boisku i na tym będzie nam najbardziej zależało. Zależy nam również na postawie drużyny, która będzie świadczyć o dużej powadze i szacunku do przeciwnika. To droga do sukcesu w tym dwumeczu - kontynuował.

- Wydaje mi się, że każdy może odpowiedzieć, że drużyna jest gotowa do sezonu. Moim zdaniem nie możemy tego stwierdzić po pierwszym czy drugim meczu. To proces, który nadal będzie trwał. Grając już mecze oficjalne będziemy pracować nad naszą formą i podnosić naszą dyspozycję. Patrząc na specyfikę naszego okresu przygotowawczego ciągłe podnoszenie formy musi iść w parze z oficjalnymi meczami - zakończył.

Starcie Legii z Europa FC rozpocznie się o godzinie 20:30.

 

gar, PiłkaNożna.pl
źr. Legia.com

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje