Rocha: Przemówiła do mnie historia Legii

Luis Rocha jest jednym z pierwszych wzmocnień Legii w zimowym oknie transferowym. Portugalski piłkarz zdradził, dlaczego zdecydował się na przyjęcie propozycji gry w warszawskim klubie.

- Wielkość klubu, historia z nim związana, ale także miasto - to wszystko miało wpływ na to, że chciałem tu przyjść. Oczywiście ważne było też dla mnie to, że w składzie są inni Portugalczycy. Jednak przede wszystkim przemówiła do mnie historia Legii. O klubie słyszałem już wcześniej, ponieważ regularnie gra w europejskich pucharach, rozgrywa wielkie mecze, które mogłem oglądać w telewizji – powiedział Rocha. - Obecność Cafu w składzie była dla mnie ważna, ponieważ dobrze się znamy. Oferta z Legii była dla mnie dużą szansą, bardzo chciałem z niej skorzystać i właśnie to miało największy wpływ na moją decyzję – dodał 25-latek.

Portugalczyk to nominalny lewy obrońca, ale może występować również na boku pomocy. Ostatnio był zawodnikiem greckiego Panetolikosu, w barwach którego rozegrał w trwającym sezonie dziesięć spotkań, notując w nich jedną asystę. Wcześniej występował w ojczyźnie, przez większość czasu w Vitorii Guimaraes.

Rocha wywalczył z Vitorią krajowy puchar w sezonie 2012-13. Były reprezentant Portugalii w kategoriach juniorskich ma na koncie także występy w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2013-14.

 

kwit, PiłkaNożna.pl
źródło: Legia Warszawa

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje