Sebastian Szymański trafi do CSKA Moskwa?

Jeszcze przed zamknięciem letniego okna możemy być świadkami wielkiego transferu z ekstraklasy. Jak bowiem wynika z doniesień rosyjskiego serwisu "Sport24", bliski przeprowadzki do CSKA Moskwa jest Sebastian Szymański.

Młody skrzydłowy Legii Warszawa jest uważany za spory talent. Już w ubiegłym sezonie stanowił on o sile stołecznego klubu i był jednym z głównych architektów zdobycia przez zespół mistrzostwa oraz Pucharu Polski.

Dobra forma piłkarza została zauważona przez Adama Nawałkę, który powołał Szymańskiego do szerokiej kadry na mistrzostwa świata. Na sam turniej 19-latek jednak nie poleciał, ale jego obecność w reprezentacji była jasnym sygnałem, że mówimy o niezwykle perspektywicznym zawodniku.

Łączny bilans Szymańskiego z poprzedniej kampanii to osiem goli i sześć asyst w 33 meczach dla pierwszej drużyny. W tym jego liczby na rzucają już jednak na kolana, ponieważ w dziewięciu spotkaniach nie zapunktował on ani razu.

Rosyjskie media podają, że rozmowy Legii z CSKA Moskwa znajdują się w bardzo zaawansowanej fazie. Mistrz Polski miałby na tym transferze zarobić aż 7 milionów euro, co bardzo poważnie podreperowałoby jego budżet po dwóch słabych sezonach na arenie międzynarodowej. Zarobek blisko 30 milionów złotych byłby dla klubu ogromnym zastrzykiem finansowym i pozwoliłby na spokojne planowanie przyszłości.

Negocjacje trwają, a ich finalizacji może się spodziewać lada dzień.

 

gar, PiłkaNożna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje