Jerzy Brzęczek będzie rozmawiał z Legią

Już kilka dni temu, powołując się na informacje serwisu "Legia.net", podaliśmy, że Legia Warszawa jest zainteresowana Jerzym Brzęczkiem. Stołeczny klub szuka nowego trenera, a jednym z kandydatów do tego, by podjąć pracę przy Łazienkowskiej jest właśnie były kapitan reprezentacji Polski.

Prowadzona przez Brzęczka Wisła Płock do ostatniej kolejki ubiegłego sezonu walczyła o awans do europejskich pucharów, ale ostatecznie musiała uznać wyższość Górnika Zabrze i zajęła w tabeli piąte miejsce. Szefowie płockiego klubu byli tak bardzo zadowoleni z pracy trenera i postępów czynionych przez zespół pod jego wodzą, że przedłużyli z nim kontrakt.

Może się jednak okazać, że Jerzy Brzęczek swojej nowej umowy nie wypełni. Powód? Możliwość jego sprowadzenia sonduje wspomniana Legia Warszawa, którą w trakcie zakończonego niedawno sezonu prowadziło aż trzech fachowców - Jacek Magiera, Romeo Jozak i Dean Klafurić. Pod wodzą tego ostatniego Wojskowi zanotowali znakomity ligowy finisz i nie tylko obronili mistrzostwo kraju, ale dorzucili do swojego dorobku także Puchar Polski.

W stolicy rozważają pozostawienie Klafuricia na stanowisku, jednak przy okazji zastanawiają się nad innymi wariantami. Bardzo poważną opcją jest właśnie Brzęczek, który zdaniem Piotra Wołosika, dziennikarza "Przeglądu Sportowego", w środę, najpóźniej w czwartek stawi się w Warszawie na rozmowach z działaczami Legii.

Jerzy Brzęczek przed objęciem sterów Wisły Płock pracował również w takich klubach jak GKS Katowice, Lechia Gdańsk czy Raków Częstochowa, jednak bez większego powodzenia.

 

gar, PiłkaNożna.pl

Komentarze   

 
#1 marek 2018-05-28 20:20
przeglad sportowy i jego wiarygodni dzienikarze,smi echu warte.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje