Ceremonia medalowa na Legii dopiero w poniedziałek

Legia Warszawa zabrała w końcu głos w sprawie niedawnej decyzji Ekstraklasy SA dotyczącej sposobu i miejsca ewentualnego celebrowania mistrzostwa Polski przez stołeczny zespół. Klub ogłosił, że ceremonia odebrania złotych medali odbędzie się na stadionie przy Łazienkowskiej, jednak dopiero w poniedziałek.

Jak dobrze wiadomo, Ekstraklasa SA podjęła decyzję, by piłkarze nie zostali nagrodzeni bezpośrednio po ostatnim meczu sezonu, tak jak to jest w zwyczaju. Legia gra bowiem w niedzielę na wyjeździe z Lechem Poznań, a organizatorzy nie dali gwarancji, że zawody i ewentualna ceremonia będą w pełni bezpieczne.

W takim wypadku Ekstraklasa uznała, że lepiej dmuchać na zimne i dlatego ogłosiła, że jeśli "Wojskowi" faktycznie wywalczą mistrzostwo, to medale i puchar odbiorą - owszem - ale dopiero po powrocie do domu.

Początkowo uważano, że ceremonia odbędzie się w późnych godzinach wieczornych, ale jeszcze w niedzielę. Dziś wiemy już, że tak się nie stanie, ponieważ klub potrzebuje czasu na zdobycie niezbędnych pozwoleń na organizację tak dużej imprezy. Feta się więc odbędzie, ale dopiero w poniedziałek.

"W związku z podjętą przez spółkę Ekstraklasa decyzją o nieorganizowaniu ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i złotych medali w Poznaniu informujemy, że w przypadku zdobycia przez Legię Warszawa tytułu Mistrza Polski, uroczystość odbędzie się w Warszawie, w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Ze względu na konieczność zdobycia niezbędnych pozwoleń o szczegółach poinformujemy wkrótce" - czytamy w specjalnym komunikacie Legii.

Klub odniósł się również do medialnej burzy jaka się rozpętała po decyzji Ekstraklasy SA i swojego udziału w procesie podejmowania wspomnianej. Legia dała jasno do zrozumienia, że pomysł przeniesienia ceremonii medalowej do Warszawy wyszedł od Lecha Poznań.

"Jednocześnie informujemy, że jako Legia nie zabieraliśmy dotąd publicznie głosu w sprawie przeniesienia ceremonii, ponieważ chcielibyśmy skupić się na przygotowaniach sportowych do ważnego meczu. Niestety obserwujemy medialne próby przerzucenia na nas odpowiedzialności za decyzję, którą uważamy za złą i szkodliwą dla polskiej piłki. Stanowczo podkreślamy, że przeniesienie do Warszawy ewentualnej ceremonii wręczenia trofeum i medali to skutek inicjatywy Lecha Poznań, popartej przez zarząd Ekstraklasy. Przedstawiciele Legii, podczas wspólnej rozmowy, wyrazili jednoznaczne negatywne stanowisko Klubu w tej sprawie. Wydany komunikat Ekstraklasy potwierdza jedynie fakt, że przyjęliśmy podjętą decyzję do wiadomości, a nasze argumenty i propozycje nie spotkały się z akceptacją rozmówców.

Dziś skupiamy się przede wszystkim na tym, aby w niedzielę na boisku wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Podejmujemy też duży trud organizacyjny, aby w przypadku pozytywnego scenariusza umożliwić naszym kibicom wspólne celebrowanie zdobycia trofeum" - głosi dalsza część komunikatu.

 

gar, PiłkaNożna.pl
źr. Legia.com

Komentarze   

 
#9 andrzej 2018-05-19 11:02
No dobra, pożywiom, uwidim !
Cytować
 
 
#8 marek 2018-05-18 22:33
ANDRZEJ TEJ DZICZY STADIONOWEIJ NIE JEST TAK DUZO JAK CI SIE WYDAJE.WYSTARCZ Y OSTRE WEIJSCIE ODZIALOW POLICIJ W SEKTORY I ZOBACZYSZ JAK SIADA NA DUPKI.ZNAM TAM DUZO TYCH KIBICOW I WIEM JAK TO WYGLADA W SRODKU.
Cytować
 
 
#7 marek 2018-05-18 22:29
ANDRZEJ JESZCZE RAZ CI POWIADAM,NIE MOZEMY SIE GODZIC NA TAKIE POSTEPOWANIE,DO LOBUZOW DOCIERA TYLKO SILA .JESLI KTOS CHCE UZYC SILY TO JA TEZ UZYJE WIELOKROTNIJE WIEKSZEJ SILY.NIE MOZEMY POZWOLIC NA SZANTAZ .TYLKO ZDECYDOWANIE ,WOIJEWODA POZNANSKI POWINIEN WPROWADZIC POLIJCINE SILY ALE TO MAJA BYC PRAWDZIWI POLICJANCI.I WIEZ MI ZE NIE PODSKOCZYL BY ZADEN KOZACZEK.TROCHE ZNAM TE TOWARZYSTWO.TYL KO JESZCZE RAZ CI POWTARZAM ,ZE NAJWIEKSZA ZADYME TO ROBIJA DZIENIKARZE.POP ATRZ NA PROGRAMY JAK ODBYWA SIE SZCZUCIE KIBICOW LECHA NA KIBICOW LEGI.TYCH DZIENIKARZY PIERWSZYCH BYM WSADZIL DO PUDLA.
Cytować
 
 
#6 andrzej 2018-05-18 15:35
No i co z tego, że masz rację, jak i tak grupa idiotów stadionowych zakłóci uroczystości wręczania medali i trofeów. To nie jest brydź sportowy, ani towarzyski, w którym konwencją "na siłę" da się wygrać licytację. Dzicz stadionowa na to nie pozwoli. To po co pchać się na siłę w kłopoty ?!
Cytować
 
 
#5 marek 2018-05-18 08:43
ANDRZEJ A CO DO ZASPOKOIJENIA MOICH RACIJ,TO NAPEWNO MAM RACIJE NIE MOZNA DOPROWADZIC DO TEGOZE GARSTKA IDIOTOW BEDZIE RZADZIC KLUBEM.ZDECYDOW ANY ODPOR CHULIGANOM BOISKOWYM POWINO SIE DAC RAZ NA ZAWSZE.ALE NIE W TEN SPOSOB JAK TO ROBIJA POLSCY DZIENIKARZE.TO DLA NICH ATRAKCIJA KIEDY KIBICE SIE NAPARZAJA.
Cytować
 
 
#4 marek 2018-05-18 08:38
andrzej chodze na stadion legi z dwoma wnukami,i moge cos powiedziec na temat bezpieczenstwa na stadionie legi.bywam tam na kazdym meczu.nie widze tam zadnego nie bezpieczenstwa. jesli jest klub ktory sobie nie radzi z takim problemem ,to po prostu taki klub niech zawiesi swojia dzialalnosc.nap rawde radze ci jako koledze ,zacznij chodzic na mecze ,a nie tylko czytac prase ktora jeszcze bardziej jatrzy nie nawisc miedzy kibicami.zobacz tvn co ci dzienikarze wyprawiaja ,zobacz lige +ekstra,i zacznij myslec samodzielnie.ty pamietasz czasy lat 90 na przelomie 2000r,wtedy to bylo zdziczenie.andr zejku trzeba widziec wszystko na wlasne oczy i dopiero oceniaci wycijagac wnioski.
Cytować
 
 
#3 andrzej 2018-05-17 18:30
Marek, z uporem maniaka wyciągasz fałszywe wnioski ze wszystkich moich ostatnich wypowiedzi. Pomyśl trochę, zastanów się czy dla zaspokojenia "twoich racji" warto ryzykować utrzymanie spokoju i jaki- taki ład na stadionach. Myslisz, że policja jest dobra na każdą okazję. Może sam spróbujesz utrzymac to rozpasane towarzystwo w ryzach ?!
Cytować
 
 
#2 marek 2018-05-17 18:03
ANDRZEJ TO MOZE ZAMKNAC EKSTRAKLASE I NIE ROZGRYWAC MECZY PILKI NOZNEIJ.ZLIKWID OWAC STADIONY,I NIE BEDZIE ZGRZYTOW.CZLOWI EKU CZY TY WIESZ CO PISZESZ.OD CZEGO MAMY POLICIJE.CHYBA OD TEGO ABY ZABEZPIECZALA TAKIJE IMPREZY,JESLI KLUB TAKIJ,JAK LECH NIE MOZE ZAPEWNIC BEZPIECZENSTWA TO GO PO PROSTU WYCOFAC Z ROZGRYWEK.WSTYD DLA POZNANIA..A LUBIEC TO JA MOGE ZONE.KIBICE BYLI I BEDA ZAWSZE PRZECIWKO SOBIE.TY MUSISZ ZACZAC CHODZIC NA DUZE STADIONY.TO MOZE OTWORZA CI SIE OCZY.KIBICE NIE MOGA RZADZIC KLUBEM.
Cytować
 
 
#1 andrzej 2018-05-17 15:29
Słuszna decyzja, podjęta z konieczności. Lepiej na zimne dmuchać, niż dopuscić do niepotrzebnych zgrzytów na stadionie niezbyt nas lubiącego rywala.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje