Legia nie będzie nagrodzona w Poznaniu

Ceremonia nagrodzenia mistrza Polski nie odbędzie się w Poznaniu, nawet jeśli to w Wielkopolsce Legia Warszawa zapewni sobie tytuł zwycięzcy Lotto Ekstraklasy.

Ekstraklasa SA poinformowała, że po wtorkowej wideokonferencji przedstawicieli władz ligi, Legii Warszawa i Lecha Poznań postanowiono, iż jeśli Legia w niedzielnym meczu w Poznaniu zdobędzie mistrzostwo Polski, to nie otrzyma nagród na stadionie Lecha, a dopiero "zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą S.A.".

Oczywiście jeżeli Lech pokona Legię, a Jagiellonia Białystok wygra z Wisłą Płock, to feta odbędzie się w stolicy Podlasia, zaraz po meczu Jagiellonii, która w takich okolicznościach zostałaby nowym mistrzem Polski.

Ekstraklasa SA przychyliła się więc do sugestii Lecha, który prosił o rozważenie z rezygnacji z wręczania nagród ze względów bezpieczeństwa.

Z decyzji władz ligi niezadowolenie wyraził z kolei Polski Związek Piłki Nożnej, który oświadczył, że "z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018. Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki. Nie ma to nic wspólnego z duchem sportowej walki i spontanicznym uczczeniem wysiłku zawodników po najważniejszym meczu sezonu. W informacji władz Ekstraklasy S.A. podanej do publicznej wiadomości nie przedstawiono żadnych merytorycznych argumentów tak dziwnej decyzji. PZPN, jako udziałowiec spółki Ekstraklasa S.A. nie może godzić się na podobne praktyki ligowej spółki".

Mecze 37 kolejki Lotto Ekstraklasy Lech - Legia i Jagiellonia - Wisła odbędą się w niedzielę o godzinie 18.

 

band, PilkaNozna.pl

Komentarze   

 
#6 andrzej 2018-05-17 14:12
Kiedy "wyjście główne" (z sytuacji) jest spalone, należy szukać wyjscia zastępczego. Nie ma rady.....
Cytować
 
 
#5 marek 2018-05-17 09:53
TO TAK JAK SIE ZAPRASZA NA IMIENINY DO CIOCI ZOSI.KILKA DNI PO IMIENINACH.ANDR ZEJ RADZE CI ODWIEDZAC STADIONY I TAM PRAWIC O ESTETYCE PODCZAS MECZU,TY NIE WIESZ JAKIE EMOCIJE TOWARZYSZA ZAWODNIKOM PO OSIJAGNIECIU SUKCESU.NIE MA MOWY O WYGLADZIJE.JAK IDZIE SIE DO CIOCI NA IMIENINY TO ZAKLADAM GARNITUR
Cytować
 
 
#4 andrzej 2018-05-16 21:39
Kiedyś to była norma, że medale lub trofea wręczano "na gorąco" zaraz po ich zdobyciu. Dziś nawet na olimpiadach medale wręcza się na drugi dzień. Zawodnik przychodzi na ceremonię wykąpany, wypoczęty i uśmiechniety. Dla kibica wrażenie estetyczne na pewno lepsze, niż patrzenie na czestokroć umorusanego i ledwo dyszącego zawodnika. Jednak emocjonalnie - dla zwyciężców - to nie to samo co odebranie nagrody bezpośrednio po zakończeniu zawodów. No, ale czasy się zmieniają...... zwyczaje też.
Cytować
 
 
#3 marek 2018-05-16 19:32
ANDRZEJ NIE ZARTUJ TY CHYBA NIGDY NIE BYLES NA MECZU PO KTORYM JEST WRECZANIE MEDALI I CALA OTOCZKA PO ZDOBYCIU MISTRZA POLSKI.TAKIE WRECZANIE JAK MA SIE ODBYC PO MECZU JESLI OCZYWISCIE LEGIA MINIMUM ZREMISUJE W POZNANIU,A WRECZANIE BEDZIE DOPIERO W WARSZAWIE TO JUZ NIE JEST TO ,RADOSC I FETA ZARAZ PO MECZU TO JEST TO NA CO KIBICE CZEKAJIA CALY PILKARSKI SEZON.JESLI TO DZIADOSTWO W POZNANIU NIE RADZI SOBIE Z KIBICAMI TO NIECH CALKIEM WYCOFAJA SIE Z ROZGRYWEK EKSTRAKLASY I ZORGANIZUJA MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKIJ.
Cytować
 
 
#2 andrzej 2018-05-16 14:43
A od czego mamy Stadion Narodowy ?!
W tej sytuacji należałoby zorganizować specjalną imprezę z udziałem medalistów mistrzostw Polski, oraz ich kibiców. Rozesłać do klubów odpowiednią liczbę zaproszeń, a po wręczeniu medali i trofeów, dla VIP-ów, zawodników i osób towarzyszących zorganizować "bal u senatora"...... .... i będzie i wilk syty i owca brzemienna !!
Cytować
 
 
#1 marek 2018-05-16 09:51
CZY TAKI KLUB JAK LECH POZNAN MA PRAWO UCZESTNICZYC W ROZGRYWKACH EKSTRAKLASY.MOI M ZDANIEM NIE MA TAKIEGO PRAWA,A TO DLA TEGO ZE KLUB TEN NIE POTRAFI Z HONOREM PRZYJAC DO WIADOMOSCI ZE NIE BEDZIE MISTRZEM POLSKI.JEDNAK TO PRAWDA ZE TO NIE JEST LECH TYLKO KLUB TEN NAZYWA SIE AMICA WRONKI,TAK SIE KONCZY KUPOWANIE MIEJSCA W EKSTRAKLASIE.TO SAMO I TA NIBY POLONIA WARSZAWA-TEZ SKONCZYLA JAKO GROCLIN GRODZISK WIELKOPOLSKA.WS ZYSTKO DZIEJE SIE NA TERENIE WIEKOPOLSKI.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje