Szymański będzie gotowy na mecz z Lechem

Dobra informacja dla sympatyków Legii Warszawa. Kontuzja, jakiej podczas ligowego meczu z Górnikiem Zabrze nabawił się Sebastian Szymański nie jest poważna i piłkarz powinien zagrać w ostatnim spotkaniu sezonu.

Przypomnijmy, że 19-letni skrzydłowy nie dokończył wspomnianego starcia z Górnikiem. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, że Szymański doznał stłuczenia lewego kolana, jedna nie jest to problem, który powinien go wykluczyć z wyjazdu do Poznania na mecz z Lechem.

- Sebastian ma stłuczenie okolicy bocznej lewego kolana. Wszystko wskazuje na to, że powinien zagrać w niedzielę. W poniedziałek przejdzie dokładnie badania, by wykluczyć niespodzianki - powiedział doktor Maciej Tabiszewski ze sztabu medycznego Wojskowych.

Ewentualna absencja Szymańskiego podczas starcia z Lechem byłaby poważnym osłabieniem Legii. Skrzydłowy znajdował się bowiem w ostatnich tygodniach w bardzo wysokiej formie, która zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry na mistrzostwa świata.

Od początku sezonu 19-latek wystąpił w 32 meczach dla mistrza Polski. W tym czasie udało mu się zdobyć osiem goli i zapisać na swoim koncie pięć asyst.

 

gar, PiłkaNożna.pl

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje