Klafurić: Pokazaliśmy charakter i odwagę

-  Pokazaliśmy charakter i odwagę. Wygrać mecz przy stanie 2:2 i w osłabieniu, to wielka sztuka. Każde spotkanie traktujemy jak finał i to pokazaliśmy - powiedział po spotkaniu z Wisłą Płock Dean Klafurić. Szkoleniowiec Legii Warszawa był zadowolony z gry i woli walki swoich podopiecznych.

Legia prowadziła już z Nafciarzami różnicą dwóch goli i wydawało się, że nie będzie mieć większych problemów z dowiezieniem wyniku do końcowego gwizdka. Wszystko zmieniło się jednak po czerwonej kartce dla Mauricio, po której Wisła odrobiła straty. Gospodarze walczyli jednak do końca i nawet grają w liczebnym osłabieniu, zdołali strzelić gola na wagę zwycięstwa i - kto wie - być może mistrzostwa kraju.

- To był bardzo trudny i niesamowicie emocjonujący mecz. Gratuluję zawodnikom i całemu sztabowi szkoleniowemu - dodał wyraźnie zadowolony Klafurić.

- Pamiętamy ostatnie starcie z Wisłą przy Łazienkowskiej, które przegraliśmy 0:2. Według mnie płocczanie potrafią znakomicie "otworzyć" grę, pod tym względem nie mają sobie równych w Lotto Ekstraklasie - kontynuował.

Trener zabrał również głos w sprawie Mauricio, który został wyrzucony z boiska. - Mauricio jest dobrym zawodnikiem, dzisiejszy mecz był dla niego pechowy, bo miał za niego wejść Remy, a tuż przed zmianą otrzymał drugą żółtą kartkę - zakończył.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Legia Warszawa ma trzy punkty przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok i już pięć nad Lechem Poznań.

 

gar, PiłkaNożna.pl
źr. Legia.com

Komentarze   

 
#1 andrzej 2018-05-10 14:35
Charakter + odwaga = męstwo !
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje