Vuković: Nie godzę się na taką histerię

Nie milkną echa starcia Legii Warszawa z Lechem Poznań w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy. Wojskowi wygrali (2:1), a po spotkaniu więcej niż o czysto sportowych emocjach mówiło się o rzucie karnym podyktowanym w końcówce przez Szymona Marciniaka.

Wspomniany karny wzbudził spore kontrowersje w gronie kibiców, ale także komentatorów. Bardzo ostro na temat "histerii", która zapanowała po spotkaniu wypowiedział się Aleksandar Vuković. Jego zdaniem, nie powinno być zgody na to, czego świadkami byliśmy m.in. na antenie Canal+.

- Wygraliśmy i to nas bardzo cieszy. Obejrzałem sobie powtórkę w telewizji, z komentarzem ludzi z Canal+, moje zadowolenie się nie zmniejszyło. Choć miałem wrażenie, że wszyscy eksperci ze stacji telewizyjnej próbowali wmówić nam, że wygraliśmy niezasłużenie, haniebnie i że trzy punkty nam się nie należały - powiedział Vuković, cytowany przez serwis "Legia.net".

- Po tylu latach, zebranych doświadczeniach wiem, jak Legia jest odbierana. Ale to, co usłyszałem tego dnia, przekroczyło wszelkie granice. Ci ludzie powinni być obiektywni i pewnie się nawet starali, ale w pewnym momencie wyszedł z nich całkowity brak obiektywizmu, nie potrafili się powstrzymać i zaczęli tworzyć histerię, która udziela się innym - dodał.

Szczególnie ostro trener Legii odniósł się do Kazimierza Węgrzyna, który wraz z Rafałem Wolskim komentował mecz na antenie Canal+. - Słyszę, że zwycięstwo było niezasłużone, haniebne. Nie godzę się na takie stawianie sprawy, tak jak pan Kazimierz Węgrzyn nie godzi się na dyktowanie takich rzutów karnych. Nie godzę się na taką histerię, bo wiem do czego to prowadzi, i oni też doskonale o tym wiedzą. Tworzy się atmosfera nacisku i presji na sędziów. Ja już teraz wiem, że w kolejnych meczach musimy być gotowi na wszystko - zakończył.

Legia pokonała Lecha i ma aktualnie nad nim pięć punktów przewagi w ligowej tabeli.

 

gar, PiłkaNożna.pl
źr. Legia.net

Komentarze   

 
#4 MAREK 2018-03-08 21:11
DZIEKI ZAWSZE BEDE OBIEKTYWNY .A DLUZNIKIEM NIE MUSISZ BYC.JESLI KARNE DLA LEGI TO JEST KRZYK,ALE KARNE PRZECIWKO LEGI TO TAK OCZYWISCIE ,NIBY DZIENIKARZE WTEDY ROBIJA OCENY ,ZAL D...E SCISKA JAK OGLADAM LIGA+W NIEDZIELE JACY TAM SA WSZYSCY MADRZY A W SZCZEGOLNOSCI TO PAN KAZIMIERZ WEGRZYN CHYBA GO PAMIETASZ KIM ON BYL JAK BARDZO WYBITNYM ZAWODNIKIEM.BO NICZYM SZCZEGOLNYM SIE NIE WYROZNIAL.
Cytować
 
 
#3 andrzej 2018-03-07 13:23
Dziękuję za dobre słowo, choć raz skierowane pod moim adresem. Ściskam, całuję, pozdrawiam, Pański dozgonnie wdzięczny dłużnik.
Cytować
 
 
#2 MAREK 2018-03-07 08:33
NO NARESZCZCIE COS MADREGO NAPISALES.KARNE PRZECIWKO LEGI TAK ,ALE KARNE DLA LEGI TO JUZ TRAGEDIA MOZE PISZACY BY ZOBACZYLI DO REGULAMINOW GRY W PILKIE NOZNA.KARNY PRZECIWKO LEGI Z ZAGLEBIEM LUBIN JAK NAJBARDZIEJ PRAWIDLOWY,PODO BNIE BYLO W WARSZAWIE.
Cytować
 
 
#1 andrzej 2018-03-07 01:10
Zawsze tak jest ilekroć sędzia podyktuje karnego dla Legii.
Nie ma co się denerwować. Najlepiej się do tego przyzwyczaić... .....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje