Jozak: Zagramy w systemie 4-3-3

Legia Warszawa w pierwszym ligowym meczu w 2018 roku zagra w systemie 4-3-3.

Na konferencji prasowej mecz meczem Zagłębie Lubin - Legia Warszawa trener mistrzów Polski, Romeo Jozak potwierdził zmianę ustawienia zespołu. Na mecz Zagłębiem Wojskowi wyjdą w systemie 4-3-3, który testowali w drugiej części przygotowań do rundy wiosennej. W sparingach gra Legii w tym ustawieniu nie wyglądała zbyt dobrze, ale Chorwat zapewnia, że w ciągu miesiąca legioniści osiągną optymalną formę.

Choć Legia zagra w systemie 4-3-3, to jednak nie zrezygnuje całkiem z ustawienia 4-2-3-1. - Będziemy testować także inne systemy, bo chcę mieć więcej opcji. W zależności od rywala, będziemy do kwestii formacji podchodzić elastycznie - powiedział Jozak.

Trener Legii przyznał także, iż jest już niemal pewny co do składu na mecz z Zagłębiem. Ma jeszcze tylko jedną wątpliwość. Chorwat nie ukrywał także, że duże szansę na grę w wyjściowym składzie ma nowo pozyskany Luksemburczyk - Chris Phillips. Po półrocznej przerwie do składu wróci z kolei Miroslav Radović.

Po zimowej przerwie Legia wznowi rozgrywki Lotto Ekstraklasy piątkowym wyjazdowym spotkaniem z Zagłębiem Lubin. Jozak ma do dyspozycji wszystkich graczy oprócz kontuzjowanego Marko Vesovicia.

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: legia.com

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje