Młodzieżowa LM: Legia pokonała Ajax, ale odpadła

Świetny mecz w młodzieżowej Lidze Mistrzów rozegrała Legia Warszawa, która pokonała Ajax Amsterdam 2:0. Nie wystarczyło to jednak do wyeliminowania Holendrów. 

Młodzi legioniści rozegrali znakomite spotkanie w Amsterdamie i pokonali słynący ze świetnego szkolenia młodzieży Ajax 2:0. Gole dla Polaków strzelili Mateusz Żyro i Piotr Cichocki. Bohaterem meczu został jednak Sebastian Szymański - piłkarz pierwszego zespołu, który tym razem pomógł kolegom z drużyny młodzieżowej.

To właśnie Szymański w 14 minucie dośrodkował na głowę Żyry, który zdobył pierwszą bramkę. Zaraz po przerwie zaś znakomitym podaniem obsłużył Cichockiego, który wygrał pojedynek z bramkarzem rywali.

Legia po porażce 1:4 w pierwszym spotkaniu nie miała dziś większych szans na awans, aczkolwiek mogłaby mieć na to nadzieję, gdyby była skuteczniejsza. Dwie świetne okazje zmarnował jednak Michał Góral, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Łukasza Zjawińskiego. Z drugiej strony także Ajax miał kilka okazji do zdobycia bramki, ale świetnie bronił Mateusz Kochalski.

Odpadnięcie w II rundzie młodzieżowej Ligi Mistrzów ujmy Legii nie przynosi, a pokonanie Ajaxu może być nawet powodem do zadowolenia. O rozstrzygnięciu w dwumeczu zadecydowały jednak błędy w obronie podczas pierwszego meczu w Warszawie.

21.11.17, 16:00 - Duivendrecht
UYL: Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 0:2 (0:1)
Bramki: Mateusz Żyro 14, Piotr Cichocki 47 
Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Michał Król, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Mateusz Żyro, 24. Konrad Matuszewski - 42. Piotr Cichocki, 14. Mateusz Praszelik (65, 16. Michał Karbownik), 8. Sebastian Szymański, 11. Miłosz Szczepański, 7. Kamil Orlik (81, 33. Maciej Rosołek) - 18. Łukasz Zjawiński (28, 9. Michał Góral)

Pierwszy mecz: 4:1 dla Ajaksu
Awans: Ajax

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: legia.net

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje