UYL: Miłe złego początki

W II rundzie UEFA Youth League Legia Warszawa przegrała 1:4 z Ajaxem Amsterdam.

Legioniści przystąpili do meczu osłabieniem kilku ważnych ogniw. Szczególnie na pecha mógł narzekać kontuzjowany Mateusz Żyro, który wpadł w oko Romeo Jozakowi. Chorwacki szkoleniowiec przekonywał o potencjale drzemiącym w środkowym obrońcy i zapowiadał, że będzie przyglądał się jego grze w starciu z Ajaxem.

Piłkarze Piotra Kobiereckiego pomimo osłabień nie przelękli się faworyzowanego rywala. Ajax prowadził grę, ale Legia była na to przygotowana. W 7 minucie gospodarzy od straty bramki uratował Kacper Pietrzyk, który był tam gdzie być powinien po strzale Mitchella Bakkera. Ajax próbował otworzyć wynik dzięki atakowi pozycyjnemu, lecz gdy nadarzyła się okazja korzystał z szybkiego ataku. W 25 minucie Mateusz Kochalski w sytuacji sam na sam zatrzymał Jurgena Ekkelenkampa. Po pół godzinie gry z niewielkim okładem Legia zdobyła kuriozalną bramkę, a raczej Ajax ją stracił! Navajo Bakboord wycofał piłkę do własnego bramkarza, a ten nie trafił w futbolówkę, która ku rozpaczy gości wturlała się do siatki. Podrażnieni goście odpowiedzieli golem do szatni, którego autorem był Kaj Sierhuis.

W drugiej połowie Ajax dominował, ale Legia mogła pokusić się przynajmniej o remis. Przy stanie 2:1 dla gości rzut karny zmarnował Miłosz Szczepański, którego strzał zatrzymał Issam El Maach. W końcówce dublet skompletował Sierhuis, a wynik ustalił Victor Jensen. Rezerwowy Ajaxu został pozyskany za 4 miliony euro. Różnica, nie tylko w kwestii wyceny poszczególnych zawodników, na korzyść Holendrów była widoczna gołym okiem.

Rewanż w Amsterdamie został zaplanowany na 22 listopada.

31.10.17, 18:00 - Warszawa
UYL: Legia Warszawa - Ajax Amsterdam 1:4 (1:1)
Bramki: Bakboord 31 sam - Sierhuis 42, 81, Sidoel 53, Jensen 90
Legia: Kochalski - Cichocki, Bondarenko, Pietrzyk, Matuszewski - Szymański (59 Neuman), Karbownik, Szczepański, Zjawiński (72 Orlik), Olszewski - Wełniak (46 Szwed)