Fascynujący bój i awans juniorów Legii

Juniorzy Legii potrzebowali dogrywki, aby uporać się z Lechem Poznań w rewanżowym meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów. Wojskowi po wygranej 4:2 awansowali do finału, w którym czeka Pogoń Szczecin.

W pierwszym meczu we Wronkach odnotowano remis 2:2. Taki sam rezultat widniał na tablicy po 90 minutach rewanżowego spotkania w Ząbkach. Legioniści przystępowali do dogrywki w osłabieniu, ponieważ w 79 minucie czerwoną kartkę obejrzał Kamil Orlik (konsekwencja dwóch żółtych).

W dodatkowych 30 minutach trafiali tylko Legioniści. Najpierw Kacper Pietrzyk, a następnie Michał Góral. W międzyczasie siły wyrównały się po czerwonej kartce Michała Skórasia. Legia wygrała 4:2 i w finale zmierzy się z Pogonią Szczecin. Portowcy w półfinale wykazali wyższość nad UKS SMS Łódź.

Mecze finałowe CLJ zostaną rozegrane 24 (o 18:00 ) i 28 czerwca (o 17:00).

18 czerwca 2017, 16:00 - Ząbki
Rewanżowy mecz 1/2 finału CLJ: Legia Warszawa - Lech Poznań 4:2 (1:0, 2:2, 3:2)
Bramki: Kamil Orlik 10, Mateusz Leleno 66, Kacper Pietrzyk 102, Michał Góral 115 - Marcin Grabowski 58, Jakub Moder 61
Legia: 1. Mateusz Kochalski - 2. Piotr Cichocki, 5. Mateusz Bondarenko, 4. Kacper Pietrzyk, 3. Bartosz Olszewski (62, 13. Maciej Ostrowski) - 7. Mateusz Leleno (87, 18. Mateusz Szwed), 8. Aleksander Waniek, 6. Bartłomiej Urbański, 15. Mateusz Praszelik (64, 20. Konrad Handzlik), 11. Kamil Orlik - 9. Patryk Czarnowski (55, 19. Michał Góral)