UEFA Youth League: Ambicja i walka do samego końca!

Młodzi piłkarze Legii Warszawa po raz kolejny dali przykład swoim starszym kolegom. Wojskowi dzielnie walczyli z Borussią Dortmund i dzięki ambitnej postawie oraz walce do samego końca, zremisowali na terenie faworyta (3:3).

Juniorzy stołecznego klubu udowodnili już podczas tej edycji UEFA Youth League, że są w stanie powalczyć z wyżej notowanymi rywalami i mogą z powodzeniem konkurować ze swoimi rówieśnikami z Portugalii, Hiszpanii czy Niemiec. Podobnie było we wtorek, kiedy to Wojskowi mierzyli swoje siły z Borussią Dortmund.

Spotkanie rozpoczęło się - tak przynajmniej mogło się wydawać - zgodnie z przewidywaniami. Już bowiem w 11 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą uderzenia głową Giovanniego Kyerematenga.

Legia nie złożyła jednak broni i dzięki konsekwentnej grze nie tylko doprowadziła do wyrównania, ale jeszcze przed przerwą strzelił gola na wagę prowadzenia. W 31 minucie do siatki trafił Sebastian Szymański, a tuż przed końcem pierwszej części gry na 2:1 podwyższył Miłosz Szczepański.

Borussia w drugiej połowie wzięła się do roboty i po godzinie gry ponownie mieliśmy remis, a mecz zaczął się od początku. Mocnym uderzeniem z dystansu popisał się Jacob Bruun Larsen i Radosław Majecki musiał skapitulować po raz drugi.

Po zdobyciu gola na 2:2, gospodarze ewidentnie poczuli krew i zaczęli coraz mocniej naciskać defensywę Legii. Trzecia bramka dla BVB wisiała w powietrzu - jak zwykli mawiać klasycy komentarza i niestety, młodym Niemcom w końcu udało się dopiąć swego. Kiedy do końca meczu pozostawało około dziesięciu minut, kolejny cios zadał Etienne Amebyido.

W końcówce spotkania raz jeszcze potwierdziło się, że młodzi piłkarze Legii potrafią walczyć do samego końca. Kiedy kibice Borussii szykowali się już powoli do fetowania zwycięstwa, Sebastian Szymański strzelił swojego drugiego gola podczas tego meczu i dał swojej drużynie cenny remis.

UEFA Youth League: Borussia Dortmund - Legia Warszawa 3:3 (1:2)
Bramki: Kyeremateng 11, Larsen 61, Amebyido 78 - Szymański 31, 87, Szczepański 41
Borussia: Pulisic - Schulte, Lippert (46 Pieper), Kilian, Beste (46 Larsen) - Kopacz, Mangala, Burnic, Wanner - Yilma (76 Amenyido) - Kyeremateng
Legia: Majecki - Nawotka, Żyro, Małachowski, Hołownia - Michalak (76 Leleno), Urbański, Szymański, Ryczkowski - Szczepański - Kulenović (69 Czarnowski)