UEFA Youth League: Młoda Legia gorsza od Realu

Młodzi piłkarze Legii Warszawa natchnęli swoich starszych kolegów prze starciem z Królewskimi. Wojskowi w meczu UEFA Youth League przegrali co prawda z Realem Madryt (1:2), ale tanio skóry nie sprzedali i walczyli o korzystny wynik do samego końca.

Po bardzo dobrym występie młodych warszawiaków w pierwszym meczu z Królewskimi, wydawało się, że na własnym terenie Legia będzie mogła pokusić się nawet o zwycięstwo. Niestety, piłkarze nie mogli podczas wtorkowego spotkania liczyć na wsparcie kibiców, ponieważ klub podjął decyzję o tym, by spotkanie w Ząbkach odbyło się bez udziału publiczności.

Gospodarze dzielnie walczyli, ale sił starczyło im jedynie na 40 minut. To właśnie wtedy wynik meczu otworzył Toni Segura. Legia nie zdołała się jeszcze na dobre otrząsnąć po stracie pierwszej bramki, a już Real dołożył kolejną. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę drugiego gola dla gości strzelił Alberto Fernandez.

W drugiej części spotkania młodzi piłkarze Legii postawili już wszystko na jedną kartę i spróbowali nieco odważniej zaatakować bramkę Realu. Swoje okazje mieli Sandro Kulenović i Sebastian Szymański, a najbliżej strzelenia gola był Mateusz Bondarenko, którego uderzenie z linii bramowej wybił Luca Zidane.

Kiedy wydawało się, że więcej bramek w Ząbkach już nie zobaczymy, w ostatniej akcji meczu piłkę do własnej siatki wrzucił sobie Zidane, który popisał się dość niefortunną interwencją. Tu po jego wpadce sędzia zakończył zawody i ze zwycięstwa mogli się cieszyć Hiszpanie.

Faza grupowa UYL: Legia Warszawa - Real Madryt 1:2 (0:2)
Bramki: Zidane 90+5 sam - Segura 40, Alberto 45
Legia: Radosław Majecki - Tomasz Nawotka, Mateusz Bondarenko, Mateusz Żyro, Mateusz Hołownia - Konrad Michalak, Adrian Małachowski, Bartłomiej Urbański (86 Patryk Czarnowski), Sebastian Szymański (86 Aleksander Waniek), Adam Ryczkowski (80 Piotr Cichocki) - Sandro Kulenović