Michał Kucharczyk na wylocie z Legii

Kompromitujące występy na arenie międzynarodowej i klęska na obu krajowych frontach. Tak właśnie wyglądał sezon 2018-19 w wykonaniu piłkarzy Legii Warszawa. Nic więc dziwnego, że przy Łazienkowskiej nadchodzi czas rozliczeń i pożegnań.

Czytaj więcej: Michał Kucharczyk na wylocie z Legii

Wielka czystka w Legii? Vuko chce zmian

Aleksandar Vuković udanie rozpoczął pracę trenerską w Legii Warszawa, przywracając zespół na odpowiednie tory. Po kilku tygodniach pracy jest jednak jednym z największych przegranych, a kibice ustępującego mistrza Polski w dużej mierze obwiniają go za niepowodzenie w końcówce sezonu, które przesądziły o tym, że drużyna ze stolicy zakończyła sezon za plecami Piasta Gliwice.

Czytaj więcej: Wielka czystka w Legii? Vuko chce zmian

Legia ponownie zawiodła

Legia Warszawa nie wygrała czwartego kolejnego spotkania na finiszu Ekstraklasy. Drużyna Aleksandara Vukovicia zaledwie zremisowała z Zagłębiem Lubin i zakończyła sezon na drugim miejscu w tabeli.

Czytaj więcej: Legia ponownie zawiodła

Pomocnik Bayernu trafi na Łazienkowską?

Marcel Zylla zostanie piłkarzem Legii Warszawa - donosi serwis "Legia.net". 19-latek został powołany do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata do lat 20.

Czytaj więcej: Pomocnik Bayernu trafi na Łazienkowską?

Ekstraklasa: Pięć mistrzowskich scenariuszy

W Gliwicach rozpoczęło się - cytując legendarnego Zdzisława Ambroziaka - wsteczne odliczanie przed niedzielnym spotkaniem z Lechem Poznań. Piast stoi przed historyczną szansą na wywalczenie mistrzostwa Polski, a żeby tak się stało, nie musi oglądać się na żadnego rywala.

Czytaj więcej: Ekstraklasa: Pięć mistrzowskich scenariuszy

Vuković: Chcemy wygrać mecz

W niedzielę w meczu ostatniej kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Głos przed tym starciem zabrał trener warszawskiej drużyny Aleksandar Vuković.

Czytaj więcej: Vuković: Chcemy wygrać mecz

Akcja crowndfoundingowa? Legia odpowiada

Kilka dni temu "Parkiet" informował, że Legia Warszawa planuje internetową zbiórkę internetową, w ramach której klub miałby pozyskać 20 milionów złotych. Władze mistrzów Polski odniosły się do tych doniesień i stanowczo zaprzeczyły. 

Czytaj więcej: Akcja crowndfoundingowa? Legia odpowiada

Wieteska nie zagra z Zagłębiem Lubin

Legia Warszawa przystąpi do ostatniego meczu obecnego sezonu osłabiona. Przeciwko Zagłębiu Lubin nie będzie mógł zagrać Mateusz Wieteska, którego czeka przymusowa przerwa z powodu przekroczenia liczby żółtych kartek.

Czytaj więcej: Wieteska nie zagra z Zagłębiem Lubin

Piast czy Legia? Oto możliwe scenariusze

W Gliwicach rozpoczęło się - cytując legendarnego Zdzisława Ambroziaka - wsteczne odliczanie przed niedzielnym spotkaniem z Lechem Poznań. Piast stoi bowiem przed historyczną szansą na wywalczenie mistrzostwa Polski, a żeby tak się stało, nie musi oglądać się na żadnego rywala.

Czytaj więcej: Piast czy Legia? Oto możliwe scenariusze

W stolicy cały czas wierzą w mistrzostwo

Sytuacja Legii Warszawa w ligowej tabeli przed ostatnią kolejką jest nie do pozazdroszczenia. Może się bowiem okazać, że nawet jeśli stołeczna drużyna wygra swój ostatni mecz w sezonie, to i tak nie zdobędzie mistrzostwa Polski. Mimo tego, prezes klubu, Dariusz Mioduski wciąż wierzy w szczęśliwy obrót spraw.

Czytaj więcej: W stolicy cały czas wierzą w mistrzostwo

Dodatkowe informacje