Bezcenne doświadczenie

Energia Kozienice zakończyła premierowy sezon w III lidze łódzko-mazowieckiej na trzecim miejscu od końca. Spadek nie jest jednak końcem świata dla drużyny prowadzonej przez Artura Kupca.

Kozieniczanie byli kilkukrotnie punktowani za brak doświadczenia na poziomie III-ligowym. Kadra Energii z powodów finansowych nie została przesadnie wzmocniona ani w przerwie letniej, ani zimowej. Mało tego, w minionym okienku pogodzeni ze spadkiem działacze postawili na młodzież z myślą o przyszłej kampanii w IV lidze.

Brak doświadczenia Energii był szczególnie widoczny w końcówkach spotkań. Bez wielkiej przesady można stwierdzić, że beniaminek z Kozienic zgubił kilkanaście punktów poprzez brak wyrachowania i zwykłego pecha w ostatnich minutach. W przekroju całego sezonu Energia wygrała tylko 6 razy, a przegrała aż 19-krotnie. Żółto-niebiescy doszli do finału PP MZPN, ale nie sprostali Świtowi.

Najlepszym strzelcem Energii był Damian Stanisławski, który ustrzelił 13 bramek. W ofensywie udanie swoje zadania realizowali także Eugeniusz Kołodziejczyk i Wiktor Putin. Zwykle poniżej swojego poziomu nie schodził także Bartosz Zawadzki. W IV lidze można oczekiwać, że Energia będzie należała do ścisłej czołówki.

Plus sezonu:
+ suma zebranych doświadczeń

Minus sezonu:
- brak koncentracji w decydujących fragmentach spotkań

Podstawowy skład Energii (wg minut): Piaseczny (2700) - Szary (2738), Walasek (2832), Janiszewski (2359), Mortka (2400) - Kołodziejczyk (2927), Zawadzki (1861), Stróżka (1646), B. Michalski (1986), Putin (2391) - Stanisławski (2330) 


MazowieckaPiłka.pl

Dodatkowe informacje