Energia górą w derbach

W meczu 32 kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej Energia Kozienice pokonała na własnym boisku Oskar Przysucha 2:1.

W pierwszej połowie lekką przewagę miała drużyna gości,  ale na jej efekty trzeba było czekać do 26 minuty spotkania. Wówczas to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Piotra Kornackiego piłkę przedłużył Bartłomiej Madej, a Mariusz Moskwa z bliskiej odległości pewnym uderzeniem pokonał Emila Piasecznego. Odpowiedz gospodarzy nastąpiła błyskawicznie bo już w trzy minuty mieliśmy remis gdy po dobrej kontrze Eugeniusz Kołodziejczyk precyzyjnym uderzeniem z dystansu pokonał Filipa Adamczyka. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 1:1.

W drugiej połowie więcej z gry mieli gospodarze, jednak nie przekładało się to zbytnio na sytuacje bramkowe dla zespołu z Kozienic. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się dokładnie takim samym wynikiem jaki mieliśmy w jesiennym starciu między tymi zespołami w Przysusze nastąpił nagły zwrot akcji. W 89 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przed pole karne wybił jeden z obrońców gości, ta spadła prosto pod nogi Bartłomieja Michalskiego, który pięknym uderzeniem z około 30 metrów pokonał bezradnego w tej sytuacji Adamczyka. Już w doliczonym czasie gry piłkę na wagę remisu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego miał Moskwa, jednak jego strzał okazał się niecelny i to gospodarze w końcowym rozrachunku mogli się cieszyć z pierwszego zwycięstwa przed własną publicznością w rundzie wiosennej.

Już w środę oba zespoły rozegrają kolejne spotkania. Oskar na własnym boisku podejmie Błękitnych Raciąż, natomiast Energia poszuka punktów w Białobrzegach, gdzie podejmie tamtejszą Pilicę.