Brak energii

Beniaminek z Kozienic uzbierał w rundzie jesiennej zaledwie 13 oczek. Energia w wielu meczach zapłaciła za brak koncentracji, tracąc bramki, a co za tym idzie punkty, w końcówkach.

Kadra Energii nie uległa latem znaczącym zmianom względem zakończonego mistrzostwem poprzedniego sezonu w IV lidze południowej. Trener Paweł Potent chciał dać szansę piłkarzom, którzy wywalczyli awans, ale nie wszyscy poradzili sobie z poziomem wyższej klasy rozgrywkowej. Na premierowe zwycięstwo przyszło kozieniczanom poczekać aż do 9 kolejki.

Liczba bramek straconych w ostatnim kwadransie przez Energię jest zatrważająca. Wystarczy powiedzieć, że gdyby mecze trwały 80 minut to kozieniczanie mieliby w dorobku o 9 punktów więcej. A tak mają zaledwie 3 zwycięstwa, aż 10 porażek i marne widoki na radykalną poprawę w rundzie rewanżowej.

Energia nie wygrała ani jednego spotkania w delegacji. Ogółem przywiozła z wyjazdów zaledwie 3 punkty. U siebie było lepiej, ale nie dobrze. Kozienickim kibicom najbardziej zapadło w pamięć zwycięstwo 2:0 z Bronią Radom. Bohaterem derbowej wygranej był Eugeniusz Kołodziejczyk, który wspólnie z Damianem Stanisławskim dbał o bramkowe zdobycze beniaminka. Zdobyli oni 10 z 19 bramek Energii w rundzie jesiennej.

Skład Energii (wg minut): Piaseczny (1440) - Szary (1507), Walasek (1530), Mortka (1237), Serodziński (852) - Stróżka (828), Janiszewski (1379), Michalski (1078), Kołodziejczyk (1528), Putin (1271) - Stanisławski (1031)