Czy Ząbki będą miały drużynę w III lidze?

Tuż przed startem rundy wiosennej w I lidze z rozgrywek wycofał się Dolcan Ząbki. W przyszłym sezonie klubowi będzie przysługiwało miejsce w III lidze. Czy klub z tego skorzysta?

Na pytanie zadane we wstępie nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Włodarze klubu wspólnie z miastem szukają środków na budowę III-ligowej drużyny na przyzwoitym poziomie. Wiele jednak wskazuje na to, że Ząbki znajdą miejsce w nowej III lidze. Niemal pewne za to jest, że klub powróci do historycznej nazwy - Ząbkovia i historycznego herbu. 

Czy zesłanie Dolcanu oznacza kłopoty dla III-ligowców z Mazowsza walczących o utrzymanie? Niekoniecznie. Mocno promowanym pomysłem jest umieszczenie Ząbkovii w makroregionalnej III lidze jako 19 zespołu. Wówczas nikt dodatkowo nie spadłby do IV ligi.


MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
0 #6 Pogoń 2016-04-06 11:17
Prawda jest taka że po wycofaniu z rozgrywek DOlcan zostanie zdegradowany o dwie ligi- z I do III. Jesli spełni wymogi licencyjne (infrastruktura , ZUS, US, zasądzone zaległosci) to ma prawo gry w III lidze bez względu na zasługi dla mazowieckiej piłki.
Cytować
 
 
0 #5 kacpi 2016-04-05 17:43
A niby dlaczego takie kombinacje??? A co Dolcan osiągnął w polskiej piłce? Z trudem (w kontekście dokooptowywania do ligi wyższej niż B klasa), ale przyjmuję tłumaczenia o zasługach Polonii, Widzewa, ŁKS, ale Dolcan? A taki choćby Hutnik Warszawa? Musiał odbijać się od dna mimo, że też grywał na drugim poziomie ligowym. Życie ponad stan nie powinno być zasługą...
Cytować
 
 
+1 #4 fan 2016-04-05 15:59
Dolcan jeśli nie spłaci długów nie będzie mógł zagrać na swojej licencji w III lidze. Dolcan lub Ząbkovia mogą zarejestrować się jako nowe stowarzyszenie i rozpocząć od "B" klasy, lub wygrają układy i dostaną dziką kartkę na grę w IV lidze, lidze okręgowej.
Cytować
 
 
-2 #3 fan 2016-04-05 15:55
Polonia i Widzew, kluby działały jako "Sportowe Spółki" miały potężne długi, ogłosiły upadłość i automatycznie straciły licencje, nie były wstanie tego spłacić. Dzięki znajomościom/uk ładom rozpoczęły od IV ligi na licencjach innych stowarzyszeń, np. Polonia jako MKS Polonia. Do dnia dzisiejszego Polonia nie może odzyskać swojego herbu, Widzew odzyskał po pół roku. Sytuacji z ŁKS nie pamiętam więc nie będę strzelał. Dolcan niezależnie od nazwy Dolcan lub Ząbkovia musi spłacić długi aby grać na swojej licencji w III lidze.
Cytować
 
 
0 #2 Piotrek 2016-04-05 15:12
Cytuję Englander:
To Dlaczego np Polonia, Widzew, ŁKS
musiały zaczynać od Czwartej Ligi, a nawet chcieli żeby zaczynali od okręgówki
Są równi i równiejsi
I piszę to jako kibic warszawski (Legia, Gwardia)

Wydaje mi się że te kluby zostały zdegradowane a Dolna sam się wycofał
Cytować
 
 
0 #1 Englander 2016-04-05 13:32
To Dlaczego np Polonia, Widzew, ŁKS
musiały zaczynać od Czwartej Ligi, a nawet chcieli żeby zaczynali od okręgówki
Są równi i równiejsi
I piszę to jako kibic warszawski (Legia, Gwardia)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje