Mazowieckie problemy

Dni do startu ligowej wiosny w niższych ligach upływają w szybkim tempie, a start dwóch mazowieckich klubów jest niepewny.

Chodzi oczywiście o Dolcan Ząbki i Start Otwock. W I-ligowcu spod Warszawy trwa odpływ piłkarzy. Dziewięciu piłkarzy już znalazło nowych pracodawców, a kolejni czekają na formalne rozwiązanie umów z klubem. Dolcan czeka na nieoczekiwany ratunek, jednak z każdym dniem szansę na uratowanie klubu maleją. Z Otwocka o sytuacji klubu docierają szczątkowe informacje, głównie pesymistyczne.

Zimą w finansowe tarapaty popadł także Stomil Olsztyn, jednak sytuacja tego klubu była zgoła odmienna niż Dolcanu. Kibice tego klubu zrobili sporo pozytywnego zamieszania swoją akcją "Milion dla Stomilu". Ostatecznie pomoc miasta uratowała Stomil od upadku. Ząbkowski magistrat także chciał pomóc, ale Ząbkovii, a nie Dolcanowi. Miasto zaoferowało pomoc klubowi w postaci funduszu stypendialnego, jednak były to zbyt nikłe środki na utrzymanie stosunkowo drogiej kadry. Pojawiały się informacje o kapitale ze wschodu i potencjalnych polskich sponsorach, jednak obecnie bliżej jest sprzedaży I-ligowej licencji niż uratowania klubu.

Przypadek Startu miał trafić do nowego sezonu "Z archiwum X", jednak nawet agenci Mulder i Scully nie podjęli się rozwiązania zagadki tego klubu. Niemal wszyscy piłkarze opuścili Otwock, stąd nie ma mowy o treningach w pełnym składzie czy też o rozgrywaniu sparingów. Na przełomie lutego i marca pewnie zostanie ogłoszone pospolite ruszenie i III liga powróci do Otwocka. Start ma prowadzić Dawid Bułka, zaś formalnie licencję ma zapewniać Aneta Grójska (trenerka żeńskiej sekcji OKS).


MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
+2 #1 egg 2016-02-22 11:37
Aneta Gójska, a nie Grójska. OKS zapewnia, że chce wystartować i to zrobi.
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje