Cztery kluby bez licencji na Nice 1 Ligę

Komisja do spraw Licencji Klubowych Polskiego Związki Piłki Nożnej odmówiła przyznania licencji na grę w Nice I lidze Bytovii Bytów, Ruchowi Chorzów, Stomilowi Olsztyn i Wigrom Suwałki.

PZPN nie zgodził się na udział w przyszłym sezonie Nice I ligi aż czterech klubów. Ruch Chorzów już wcześniej stracił szansę na utrzymanie, ale Stomil wciąż walczy o uniknięcie degradacji, a pewne tego są Wigry oraz Bytovia. Kluby mają pięć dni na odwołanie się od decyzji PZPN. Z tego prawa nie skorzysta Ruch, bo nie ma takiej potrzeby i prawdopodobnie Bytovia, która po wycofaniu się głównego sponsora nie ma środków na kontynuowanie gry na szczeblu centralnym.

"Drutex Bytovia Bytów Klub nie wykazał przed Komisją, że jest w stanie dograć do końca sezonu rozgrywkowego 2018/2019. W związku z wycofaniem się głównego sponsora Klubu zdaniem Komisji ryzyko nie przystąpienia bądź niedokończenia przez Klub rozgrywek 2018/2019 jest bardzo duże. Mając na uwadze, że głównym celem procesu licencyjnego jest zabezpieczenie ciągłości rozgrywek powyższa decyzja Komisji jest w pełni uzasadniona" - oświadczył PZPN.

Licencje na grę w Lotto Ekstraklasie przyznano za to Miedzi Legnica oraz Zagłębiu Sosnowiec, choć na oba kluby nałożone zostały nadzory finansowe i infrastrukturalne. Prawo gry w przyszłym sezonie Nice I ligi będą miały z kolei GKS Tychy, GKS Katowice, Górnik Łęczna, Chrobry Głogów, Odra Opole, Stal Mielec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Chojniczanka Chojnice, Olimpia Grudziądz, Raków Częstochowa oraz Pogoń Siedlce i Puszcza Niepołomice. Dwa ostatnie kluby jako jedyne dostały licencje bez nadzorów i sankcji.

Wnioski licencyjne beniaminków Nice I ligi (GKS-u Jastrzębie, Warty Poznań i ŁKS-u Łódź) będą rozpatrywane w późniejszym terminie.

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: PZPN

Komentarze   

 
#1 andrzej 2018-05-31 18:59
W sumie to i racja. Po co utrzymywać tych, którzy nie rokują żadnych nadziei na przyszłość ?!
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje