"Ruch może zagrać w czwartej lidze"

Ruch Chorzów prawdopodobnie wystartuje w nowym sezonie w IV lidze. Tylko podwyższenie kapitału może sprawić, by "Niebiescy" wystartowali w Nice 1 Lidze. 

"Bierzemy pod uwagę tylko dwa scenariusze. Pierwszy zakłada wsparcie ze strony głównych udziałowców i otrzymanie licencji na grę w 1. lidze. Jeśli jednak udziałowcy nie obejmą kolejnych akcji, to miasto przystąpi do budowy Ruchu Chorzów od nowa, od 4. ligi. Wtedy klub zacznie grę z czystym kontem, bez długów" - oświadczył Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa w komunikacie opublikowanym przez Polską Agencję Prasową.

Po tym jak Ruch został zdegradowany z Lotto Ekstraklasy nie otrzymał jeszcze licencji na grę w Nice I lidze. W obecnej chwili, prawdopodobnie by jej nie otrzymał, ponieważ ma duże zaległości finansowe. Prezydent Chorzowa podkreśla więc, że właściciele klubu muszą podnieść kapitał, aby klub mógł rywalizować na drugim poziomie rozgrywkowym.

Akcje Ruchu należą głównie do miasta, Aleksandra Kurczyka i Janusza Patermana, który jest aktualnym prezesem klubu. Udziałowcy klubu od kilku dni prowadzą negocjacje w sprawie przyszłości klubu. Ruch zapowiedział, że wyjaśni się ona w najbliższych dniach.

Ruch Chorzów w zakończonym niedawno sezonie Lotto Ekstraklasy zajął ostatnią pozycję. Ze względu na problemy finansowe i organizacyjne zespół opuścili m.in. Patryk Lipski i trener Waldemar Fornalik.

 

band, PilkaNozna.pl
Źródło: PAP

Komentarze   

 
0 #1 andrzej 2017-06-08 22:24
No coś takiego. Takie upokorzenie.... ! Ruch w IV lidze....?! Świat chyba oszalał....
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje