Broń blisko III ligi

Broń Radom zapracowała dwubramkowe zwycięstwo w Mińsku Mazowieckim i przybliżyła się do awansu do III ligi.

Radomianie zaczęli niemrawo, ale gdy wrzucili wyższe obroty to Mazovia była bezradna. W 10 minucie Kamil Czarnecki dobił uderzenie Wiktora Putina. Mateusz Łysik mógł i powinien spisać się lepiej. W 21 minucie Nowosielski asystował przy golu Czarneckiego. Maza była na łopatkach.

Po przerwie mińszczanie chcieli, ale nie mieli pomysłu na pokonanie Broniarzy. Radomianie byli bliżej zdobycia trzeciej bramki niż poniesienia jakiejkolwiek straty.

Rewanż w środę 27 czerwca o 17:00 w Radomiu.

23.06.18, 17:00 - Mińsk Mazowiecki
Pierwszy mecz barażowy o awans do III ligi: Mazovia Mińsk Mazowiecki - Broń Radom 0:2 (0:2)
Bramki: Czarnecki 11, 21
Mazovia: Łysik - Romanow, Grabek, Kozikowski (46 Krajewski), Herman - Janusiewicz (46 Matak), Puciłowski, Noiszewski (25 Słowik), Tokaj, Żurawski - Bondara (74 Kozakiewicz)
Broń: Młodziński - Korcz (73 Góźdź), Grunt, Kwencar, Wicik - Leśniewski (90+2 Machajek), Sala, Imiela, Putin (82 Niemyjski), Nowosielski (87 Nogaj) - Czarnecki (77 Więcek)

#8 Jarry 2018-06-25 11:50
Radość ze zwycięstwa z lekkim niedosytem, bo w sumie jakby skończyło się 4:0 czy 5:0 - nie można by było powiedzieć o za wysokim zwycięstwie Broni Radom. Mazovia na własnym terenie i boisku nie miała żadnych argumentów. Nie stworzyła żadnej 100% sytuacji, w końcówce prowadziła grę i była częściej przy piłce ale nic kompletnie z tego nie wynikało. Z tak grającą Mazovią wygrało by spokojnie połowa zespołów z grupy południowej.

#7 Wojtek63 2018-06-24 17:13
,,Klub 100’’ to nazwa wymyślona przeze mnie ładnych już parę lat temu.
Nazwa nie jest opatentowana, nie jest zastrzeżona, a powielanie jej i związanych z nią treścią nie jest zagrożone prawem karnym :-)
Podobnie jak wszystkie publikowane przeze mnie informacje.
A tak w ogóle dla sympatyków statystyk - IV liga polska w miniaturowej pigułce będzie zapewne od jutra tu (komentarze):

#6 Wojtek63 2018-06-24 17:10
,,Klub 100'' IV ligi polskiej w sezonie 2017/18, czyli zespoły, które straciły lub zdobyły 100 i więcej bramek.

Bramki stracone:
Zjednoczeni Bełchatów( grupa Łódź)- 189 w 34meczach (od 22. kolejki walkowery po wycofaniu zespołu z rozgrywek)

#5 Wojtek63 2018-06-24 17:06
Drużyną, która była blisko uzyskania tytułu niepokonanej (oprócz Miszka Gniezno) w sezonie jest Znicz Biała Piska (grupa Warmia- Mazury). Bilans Znicza to 26-3-1. (jedynej porażki doznał w 21. Kolejce).

Ciekawy jest zapis tego meczu:
Motor Lubawa- Znicz Biała Piska 1:0 (0:0)
Bramka : 90 minuta.
Niewykorzystane karne (2x Znicz): 80 (obrona bramkarza +słupek) i 84 (poprzeczka)

#4 Wojtek63 2018-06-24 17:04
Inne baraże o wejście do III ligi (cz.2)

Hutnik Kraków- Barciczanka Barcice 2:1 (1:1)
Bramki: Hutnik- 27(k) i 75. Barciczanka- 34 (sam)
Widzów- 1000

Barciczanka Barcice- Hutnik Kraków 0:6 (0:3)
Bramki: 21,23,31, 58, 87 i 90 min.
Mecz bez udziału publiczności ( decyzja Burmistrza Nowego Sącza)
Awans Hutnika.

Foto Higiena Gać- Apis Jędrzychowice 7:1 (3:0)
Bramki: Foto Higiena- 2, 8, 45, 49, 56, 60, 90+4. Apis- 76.

Apis Jędrzychowice - Foto Higiena Gać 0:3 (wo)
Mecz rewanżowy pomiędzy Apisem Jędrzychowice a Foto- Higieną Gać nie doszedł do skutku, ponieważ gospodarze zrezygnowali z gry.
Awans Foto Higieny.

#3 Wojtek63 2018-06-24 17:03
Inne baraże o wejście do III ligi

Victoria Września- Mieszko Gniezno 1:2 (1:0)
Bramki: Victoria- 25. Mieszko- 47 i 59 min.
Widzów- 1200.
Mieszko Gniezno- Victoria Września 4:1 (1:1)
Bramki: Mieszko- 2, 62, 76, 80. Victoria- 2 min.
Czerwona kartka dla Victorii w ostatnich minutach meczu.
Widzów: 3000
Awans Mieszka, który nie poniósł porażki w 32 kolejnych meczach (30 w lidze i dwa mecze barażowe). Mieszko jest jedyną drużyną IV ligi polskiej, która nie poniosła porażki w całym sezonie (28-2-0).

Polonia Bytom- Ruch Radzionków 1:1 (1:0)
Bramki: Polonia- 37. Ruch- 77.
Widzów: 2100

Ruch Radzionków- Polonia Bytom 2:1(0:1)
Bramki: Ruch- 70 i 80 (k). Polonia - 21 min
Mecz bez udziału kibiców Polonii.

#2 Wojtek63 2018-06-24 17:01
2:0 Broni Radom w Mińsku Mazowieckim to przeogromna zaliczka przed meczem rewanżowym.
Należy oczekiwać, że to właśnie Broń awansuje do III ligi. Awans Mazovii po tej domowej porażce byłby mega sensacją. W innym przypadku awans Mazovii byłby dużą niespodzianką.

#1 andrzej 2018-06-24 14:32
Chyba jednak Broń; szanse Mazovii raczej iluzoryczne.