Smutne 90-lecie

Strata Mariusza Marczaka na rzecz Polonii Warszawa okazała się niepowetowana. Broń Radom nie wykreowała nowego lidera i była zmuszona przełknąć gorycz spadku na 90-lecie istnienia klubu.

Od początku sezonu radomianie nie mogli znaleźć właściwego rytmu. Trener Tomasz Dziubiński szukał sposobu na załatanie luki po Marczaku, jednak nie był w stanie tego dokonać. W październiku szkoleniowiec wywiesił białą flagę, a stery zespołu powierzono Grzegorzowi Dziubkowi.

Nowy trener zaczął pracę od kilku bolesnych porażek, później w przerwie zimowej próbował przebudować drużynę na swoją modłę. Zabrakło mu jednak czasu, wyników, a przede wszystkim realnej oceny możliwości piłkarzy Broni. Przysłowie: "Do trzech razy sztuka" sprawdziło się w przypadku radomskiego klubu. Trener numer 3 - Dariusz Różański - okazał się tym, kogo Broń potrzebowała, choć nie miał szans na utrzymanie klubu w III lidze.

Różański udowodnił, że walką i charakterem można wiele osiągnąć w III lidze, a także odzyskać zaufanie kibiców. Broniarze przełknęli gorycz spadku, jednak świat się nie skończył. Młodzi piłkarze radomskiego klubu otrzymają szansę zaprezentowania swoich umiejętności w IV lidze i pod okiem doskonale sobie znanego trenera powinni ja wykorzystać.

W przekroju całego sezonu jedynym jasnym punktem w Broni był Piotr Nowosielski. W rundzie wiosennej nie zawiódł Kamil Czarnecki, który zdobył 7 bramek.

Plus sezonu:
- odważne postawienie na klubową młodzież

Minus sezonu:
- fatalne ruchy transferowe

Podstawowy skład (wg minut): Młodziński (2609) - Sala (1729), Więcek (1859), Wicik (1898), Dobosz (1502) - Leśniewski (2494), Sałek (2307), Bouchniba (1477), Dziubiński (2311), Nowosielski (2625) - Czarnecki (1428)


MazowieckaPiłka.pl

Komentarze   

 
0 #1 kiki 2016-06-25 09:54
Strata Marczaka?Czy gdyby byl to ten smieszny klub by mniej stracil bramek?Zespol buduje sie od bramkarza OBRONY i nie wymienia sie 10 zawodnikow co pol sezonu.!!!!!Czy to prawda ze pozyskali sponsorow z Lowicza Aleksandrowa i Tomaszowa ????Nowosielski Czarnecki Bouchniba odchodza?
Cytować
 

Dodaj komentarz


Dodatkowe informacje