Szkoda Błękitnych

Błękitni zakończyli sezon na 9 miejscu, które nie dało utrzymania w nowej III lidze. Beniaminek z Raciąża - pomimo spadku - zasłużył na ogromne słowa uznania.

Raciążanie zaczęli III-ligowy sezon z Markiem Brakowieckim na ławce, który był jednym z ojców awansu na szczebel międzywojewódzki. Błękitni przystąpili do nowych rozgrywek z nadziejami na korzystne rezultaty, ale bez przesadnej presji. Początek był optymistyczny, jednak w październiku przyszło załamanie formy. Po trzech domowych klęskach dokonany zmiany trenera, stery zespołu powierzono Karolowi Szwedzie.

Szweda błyskawicznie znalazł wspólny język z piłkarzami. W 20 meczach pod jego wodzą Błękitni zgromadzili 38 punktów (11 zwycięstw, 5 remisów, 4 porażki). W tabeli stworzonej wyłącznie w tym okresie raciążanie uplasowaliby się na 5 miejscu, przed rezerwami Legii, Świtem i Sokołem... 

Błękitni posiadają w składzie indywidualność, której zazdrościli wszyscy ligowi rywale. Chodzi oczywiście o Kamila Majkowskiego, który zdobył 20 goli. Znakomity sezon ma za sobą Tomasz Kamiński. Lewy obrońca lub pomocnik wypełniał III-ligowe normy z nawiązką. Daniel Mitura bywał nieco chimeryczny, ale i przydatny. Dawid Klepczyński był skuteczny zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Dawid Kręt raczej nie zawodził w bramce.

Jeżeli Błękitni utrzymają szkielet obecnego składu to w przyszłym sezonie powinni rozdawać karty w grupie północnej IV ligi, a później skutecznie powalczyć z przedstawicielem południa.

Plus sezonu:
+ postawa drużyny w rundzie wiosennej

Minus sezonu:
- reforma III-ligowych rozgrywek

Podstawowy skład Błękitnych (wg minut): Kręt (2510) - Gorczyczewski (1888), A. Bieńkowski (2667), R. Wróblewski (1266), Padzik (2583) - Grudzień (1441), Klepczyński (2656), Stański (1266),  Mitura (2221), Kamiński (2503) - Majkowski (2362)


MazowieckaPiłka.pl

Dodatkowe informacje