Starcie niepokonanych dla Pelikana

Błękitni Raciąż nie zdołali wywieźć punktów z Łowicza. Pelikan potwierdził swoją wyższość po przerwie, wygrywając ostatecznie 3:1.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie, ponieważ obie drużyny w tabeli dzieliło kilka oczek, a ponadto nie zaznały one jeszcze wiosną porażki. W pierwszej połowie przeważał Pelikan, jednak defensywa Błękitnych była szczelna. Szyki raciążan rozluźniły się po przerwie. W ciągu pięciu minut Pelikan dwukrotnie znalazł drogę do siatki gości po celnych strzałach Wojciecha Wojcieszyńskiego i Jurija Hłuszki.

Beniaminek z Raciąża nie poddał się. W 64 minucie Kamil Majkowski dał nadzieję na wywiezienie z Łowicza choćby oczka. W końcówce Pelikan uzyskał przewagę. Gospodarze najpierw trafili w poprzeczkę po uderzeniu z rzutu wolnego, a następnie wywalczyli rzut karny. Wynik spotkania na 3:1 z jedenastu metrów ustalił doświadczony Marcin Nowak.

W środę Błękitnych czeka kolejny trudny wyjazdowy sprawdzian. 6 kwietnia rywalem raciążan będzie ŁKS Łódź.